Małgorzata Teresa Suchanowska

RADNA MIASTA LUBLIN


Dziękuję serdecznie za wybór do Rady Miasta Lublin - przyrzekam że nie zawiodę Waszego zaufania.

Po pierwsze służyć mieszkańcom i być ich głosem.
Po drugie najpierw z wielkim sercem pomagać i zapobiegać, aby bez serca egzekwować prawo.
Po trzecie gdy w małych sprawach jesteś dobry to i w dużych będziesz skuteczny.

WNIOSKI SĄ WAŻNE, które osobiście wnoszą do mnie Mieszkańcy Lublina.

, 13 grudnia 2017

Urzędnicy działający w imieniu Prezydenta na pewno z dużym staraniem podejdą do problemu, który przedstawiłam w interpelacji. Ich strategia polegają na tym, aby Mieszkańcom zaglądać do kieszeni i wyciągać        z niej, ile się da i to tak, aby od razu nie zorientowali się zanim przygotowany projekt uchwalą Radni koalicji PO       i Wspólnego Lublina. Lublin posiada jedne z droższych biletów. Moim zdaniem bilet 30 minutowy jest zdecydowanie nie dla wszystkich i trzeba wprowadzić bilet 15 minutowy za 2 zł.  Proszę przeczytać moją interpelację i zbywającą odpowiedź na nią.

Urzędników proszę, nieogłaszanie rewolucji, która uderzy mieszkańców Lublina po ich kieszeni. Mamy dosyć płacenia drożej za bilety, podatki, wodę, ścieki, ciepło, czynsz za mieszkania itd.

Źródło Dziennik Wschodni:

www.dziennikwschodni.pl/lublin/ile-przystankow-jedziesz-tyle-zaplacisz-za-bilet-szykuje-sie-rewolucja-przy-kasownikach,n,1000210221.html (otwórz)

Interpelacja(zobacz)

Odpowiedź na interpelację (zobacz)

 

Wizyta Wojewody w dzielnicy Bronowice

, 14 lutego 2017

Spotkanie Noworoczne z Przemysławem Czarnkiem Wojewodą Lubelskim

, 28 grudnia 2016

PIerwsza sesja Rady Miasta

, 6 grudnia 2014

Zakończyła się pierwsza sesja nowej Rady Miasta Lublin. Radni w tajnym głosowaniu wybrali przewodniczącego. Został nim Piotr Kowalczyk, który zdobył 16 głosów. Sylwestra Tułajewa, który był jego kontrkandydatem, poparło 15 radnych.

fot. Małgorzata Genca (Kurier Lubelski)

rdamiasta

Spotkania

, 14 listopada 2014

Spotkanie na Kalinie z Grzegorzem Muszyńskim, kandydatem PiS na Prezydenta Miasta

muszynski

Obchody uroczystości 11 listopada w Lublinie:

obchody2 obchody

Spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim na Katolickim Uniwersytecie Lubelskiem

jarek

Radni PO i WL przegłosowali uchwałę powodującą ludzką tragedię

, 29 października 2014
16 października, w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, Rada Miasta Lublin głosami radnych PO i Wspólnego Lublina zwiększyła o 50 liczbę miejsc detalicznej sprzedaży alkoholu.
Są uchwały, które mają decydujący wpływ i przekładają się na ludzką tragedię. Ta uchwała spowoduje ludzką tragedię. Większa dostępność do alkoholu to więcej problemów społecznych, za którymi stoją używki.

Niestety, przy zdecydowanym sprzeciwie PiS, radni PO i Wspólnego Lublina przegłosowali projekt autorstwa Krzysztofa Żuka (PO).

A jak głosował TWÓJ radny? – Sprawdź na www.tulajew.pl/?p=1215
Więcej w mediach:

Konferencja prasowa kandydata PiS na Prezydenta Miasta Lublin, którego całym sercem popieram

, 25 października 2014

IMGP9691 IMGP9666 IMGP9674 IMGP9676

Wszystkim należą się bilety za darmo, bo wszyscy płacimy za utrzymanie stadionu

, 26 września 2014

Panie Prezydencie K. Żuk, tak naprawdę to wszystkim należą się bilety za darmo 

Proszę wszystkich traktować na równych prawach, ponieważ mieszkańcy Lublina, którzy płacą podatki, będą zmuszeni utrzymywać ten wymyślony przez Pana luksus, dający Panu sławę (wstępnie to kwota 25 mln zł. na rok)

To drogi prezent dla mieszkańców za ich pieniądze i jeszcze wejściówki muszą kupić?

Na imprezę otwarcia stadionu sprzedało się 10 tys. biletów, reszta ma być rozdana za darmo: kliknij tutaj, aby przeczytać artykuł w Dzienniki Wschodnim.

Prokuratura w MOSiRze

, 23 września 2014

Kochani Lublinianie, gazety innych miast piszą o ciekawej transakcji, która była przeprowadzona przez spółkę miejską MOSiR w Lublinie. Udostępniam Wam informację o tym, że Prokuratura Lubelska wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Ciekawa jestem jak spółka MOSiR będzie gospodarowała naszym mieniem publicznym, jakim jest Stadion Miejski, którym ma zarządzać. Koszt utrzymania ma zmieścić się w kwocie 25 mln złotych na rok. Wydaje się że tych kosztów nasze kieszenie nie udźwigną.

Więcej informacji w artykule: http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3584629,prokurator-na-slizgawce-sprzedalismy-chlam-narazamy-kryniczan-na-utrate-zdrowia,id,t.html?cookie=1

Opłata za wywóz śmieci powinna być niższa

, 22 września 2014

25 września na sesji Rady Miasta Lublin odbędzie się dyskusja nad projektem Radnych Klubu PiS w sprawie obniżenia opłat za wywóz śmieci.
Pan Prezydent Żuk od miesięcy nie może pogodzić się z faktem, iż trzeba obniżyć mieszkańcom stawkę, która jest znacznie zawyżona. Projekt uchwały wielokrotnie z konsekwentnym uporem jest przez nas składany, a zdejmowany z każdej sesji przez radnych PO i Wspólnego Lublina.

Panie Prezydencie Żuk, to artykuł specjalnie dla Pana.
Proszę przeszkolić się prawnie i podjąć przewidziane prawem decyzje.

http://polskiepiekielko.pl/2014/09/gminy-zarabiaja-na-ustawie-smieciowej.html

Profilaktyka Zdrowia Seniora

, 18 września 2014

Moja obecność na spotkaniu „Profilaktyka Zdrowia Seniora” Inicjatywa Obywatelska dotycząca promowania zdrowia i trybu życia, organizator „Stowarzyszenie Samopomocy Terytorialnej”.

3 2 1

Plac na targowisko

, 7 września 2014

targowisko przy ruskiejRadni klubu PiS razem z kupcami wywalczyli (2000m) plac na targowisko w zastępstwie za plac targowy przy ul. Ruskiej. Przygotowana przy mojej pomocy Uchwała Obywatelska Mieszkańców, spowodowała burzliwą dyskusję i wymusiła obietnicę. Pan Prezydent K. Żuk z PO robi w Lublinie porządki w stylu PO. Nie ma się co łudzić, targowiska na podzamczu idą do likwidacji. W miejscu targowisk powstaną budynki mieszkalne, biurowe i galerie. Czytaj dalej »

1 miejsce pracy w hipermarkecie likwiduje 3-4 w lokalnym handlu

, 26 lipca 2014

Po to stworzyłam Grupę Kobiet Aktywnych Społecznie w Lublinie, aby wskazywać i uświadamiać mieszkańcom Lublina, co jest dla nich dobre, co się im należy i co mogą oczekiwać od urzędu sprawującego władzę.
kobietyaktywne1

Kpina z Lublina

,

To jest na pewno żart, nie chcę uwierzyć, to…..absurd……
Czy Pan Prezydent K. Żuk doktor ekonomii UMCS w Lublinie pozwala na takie eksperymenty ?
Czym bezrobotni mieszkańcy Lublina zasłużyli sobie na takie innowacyjno ekonomiczne rozwiązania, zapobiegania bezrobociu w naszym mieście?
I to ma być miasto przyjazne mieszkańcom?

JAKO RADNA RADY MIASTA WZYWAM DO OPAMIĘTANIA W WYDAWANIU NASZYCH PUBLICZNYCH PIENIĘDZY I PROSZĘ O SZACUNEK DLA BEZROBOTNYCH LUBLINIAN

Ratujmy bazary w Lublinie

, 25 lipca 2014

Proszę Mieszkańców o zaangażowanie i razem Ratujmy Bazary w Lublinie.

Moi drodzy, Radna nie może mieć wakacji, ta funkcja wymaga od nas wielu wyrzeczeń. Kocham pomagać ludziom i nie zmienię się. Jestem dumna z tych odważnych Lublinian, którzy walczą o to, co się im należy.

Zachęcam do spotkań w Ratuszu Pl. W. Łokietka 1 Lublin
Kontakt: tel. 501-473-099
e-mail: mtsuchanowska@wp.pl

http://www.kurierlubelski.pl/artykul/3517743,kupcy-z-targu-warzywnego-przy-ul-ruskiej-boja-sie-o-swoje-miejsce-pracy,id,t.html

Kosze na woreczki z odchodami zwierząt

, 23 lipca 2014

Panie prezydencie K.Żuk, tak wyglądają kosze na woreczki z odchodami zwierząt.
W Poznaniu oczywiście…

kosz

Z dedykacją dla prezydenta

, 30 czerwca 2014

segregacja_odpadowPanie Prezydencie K, Żuk, a to dedykuję dla Pana, tak na Podkarpaciu wyglądają kosze na sortowane odpady…

Pytam, czy system tak drogi dla mieszkańców, który Pan wprowadził w Lublinie to fikcja?????? Czy może tak wyglądać ???????

26 czerwca ostatnia sesja przed wakacjami

, 29 czerwca 2014

ost_sesja26 czerwiec, ostatnia sesja Rady Miasta Lublin przed wakacjami…..

Pozdrawiam

Wizyta reprezentacji Kobiet Aktywnych Społecznie w Lublinie na Podkarpaciu

,

kobietyaktywneUczestniczyłyśmy w spotkaniu Forum Kobiet Podkarpacia im. Grażyny Gęsickiej.

Serdeczność, gościnność i ciepła rodzinna atmosfera, jaką stworzyły nasze koleżanki wraz z organizatorką Panią Profesor Poseł JÓZEFĄ HRYNKIEWICZ, oraz tematy spotkania pozostaną w pamięci nam na zawsze. Dziękuję serdecznie Pani Profesor za zaproszenie, to był dla nas Lublinianek zaszczyt, przebywać z Wami i uczyć się od Was. Pozdrawiamy!

 

Gigantomania prezydenta Żuka

, 28 czerwca 2014

Nie zrozumiałe dla mnie mieszkanki Lublina są decyzje podejmowane przez Prezydenta, wydaje się że jest to uprawianie jakiejś „gigantomanii” czy to świadczy o kompleksie tej władzy?

Likwidacja targowisk, ogólnie dostępnej przestrzeni publicznej szeroko służącej mieszkańcom Lublina, komponujących się w dolinie Podzamcza, nie ma nic wspólnego z „porządkiem” głoszonym we wszystkich mediach przez Prezydenta i jego rzeczników. Przez 8 lat jest tworzony plan zagospodarowania przestrzennego tego miejsca. Jego brak jest wielkim nieporozumieniem i powodem uniemożliwienia nawet doraźnych remontów co charakteryzuje się widocznym bałaganem Likwidacja miejsc pracy kupcom, którzy sami sobie je stworzyli, a również możliwości zakupu ekologicznych świeżych i tanich produktów przez mieszkańców jest daleko nie przemyślaną decyzją władzy. Proszę więc o rozwagę i przygotowanie w tej sprawie Konsultacji Społecznych w których mieszkańcy i kupcy mają prawo się wypowiedzieć. Planowana hala targowa, przestrzeń zamknięta, boksy handlowe płatne, uniemożliwią wielu handlującym byt i opłacalność. Czytaj dalej »

Spotkanie z Prezesem Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego

, 14 czerwca 2014

Maciej Łopiński, Prezes Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego spotkał się dziś z mieszkańcami Lublina.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć materiał wideo w Panoramie Lubelskiej

O tym, co ma wspólnego Lublin z Białorusią

, 13 czerwca 2014

O sukcesach prezydenta Żuka

,

Prokuratura zajęła się wycinką w Parku Ludowym

,

Po moim zgłoszeniu Prokuratura Rejonowa w Lublinie zajęła się sprawą nielegalnej wycinki 340 drzew w Parku Ludowym.

W dniu 05.05. 2014r. zgłosiłam do Prokuratury Rejonowej Lublin – Północ zawiadomienie o niedopełnieniu podstawowych obowiązków przez Prezydenta Miasta Lublin, wynikających z przepisów prawa o jakich jest mowa w ustawach:
– o ochronie przyrody,
– prawo ochrony środowiska,
– zapobieganie szkodom w środowisku i ich naprawie,
– o ochronie zwierząt,
– prawo łowieckie,
– kodeks postępowania administracyjnego,

Oraz o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych.

Dodatkowo wnioskowałam w dniu 14. maja o zabezpieczenie całej dokumentacji inwestycji budowa dróg dojazdowych do Stadionu Miejskiego – trzech etapów w trybie natychmiastowym, mając podejrzenie iż dokumentacja nie była kompletna (utrudnienie w jej wgląd).

Z wnioskiem w dniu 19 maja zwróciłam się do Prokuratury Apelacyjnej o przeniesienie śledztwa do właściwej jednostki Prokuratury w Białymstoku, a głównym powodem było nie zabezpieczenie dokumentów i dobro, bezstronność śledztwa. Przekierowano sprawę o szczebel niżej do Prokuratury Okręgowej, która odmówiła mi przeniesienia. Zwróciłam się więc z wnioskiem do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta o przeniesienie, teraz oczekuję na decyzję.

Proszę obejrzeć materiał wideo w Panoramie Lubelskiej (kliknij tutaj).

W sprawie przeprowadzenia audytu w Szkole Podstawowej nr 10 ul. Kalinowszczyzna 70 w Lublinie

, 2 czerwca 2014

W związku z wystąpieniem Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 10 w Lublinie skierowanym do Pana Prezydenta w sprawie przeniesienia świetlicy „Con Amore” poza teren szkoły, wnoszę o przeprowadzenie kompleksowego audytu pod względem zasadności funkcjonowania tego Stowarzyszenia w aspekcie gospodarowania finansami szkoły(zał.nr1).

Z treści opinii Rady Rodziców wynika, iż Stowarzyszenie korzysta z majątku szkoły, co budzi sprzeciw rodziców i nauczycieli.

Z uwagi na powagę sprawy, proszę o pilne działania wychodzące naprzeciw oczekiwaniom społeczności lokalnej szkoły.

Stadion zalany…

,

StadionMoja interpelacja do prezydenta miasta w sprawie budowy Stadionu Miejskiego przy ul. Krochmalnej w Lublinie na terenie zalewowym rzeki Bystrzycy:

Zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania: Czytaj dalej »

W sprawie ucywilizowania wjazdu na osiedle przy ul. Grygowej

,

Uprzejmie proszę Pana Prezydenta o odpowiedź, kiedy zostanie rozwiązana bardzo uciążliwa sprawa związana z dojazdem na osiedle przy ul. A Grygowej? Czytaj dalej »

W sprawie przedsiębiorcy Pani Anny Halickiej w związku z budową ul. Muzycznej

, 1 czerwca 2014

Uprzejmie proszę Pana Prezydenta o udzielenie odpowiedzi w jakim celu został zmieniony projekt budowy ul. Muzycznej w rejonie ul Nadłącznej 10? Czytaj dalej »

Grupa Kobiet Aktywnych Społecznie

, 23 maja 2014

Należy przede wszystkim  podkreślić, że podjęte przeze mnie działania związane z stworzeniem grupy „Kobiet Aktywnych Społecznie w Lublinie”, są wynikiem lekceważenia przez władze od początku tej kadencji Rady Miasta Lublin, brak swobodnych wystąpień, zapytań i interpelacji, również ograniczanie czasu wypowiedzi, konsultacji a przede wszystkim braku uczciwych odpowiedzi na pytania i pisma.

JAKO RADNA RADY MIASTA jestem  zobowiązana do podejmowania wszelkich działań wymaganych prawem, tj. art. 2 Kodeksu Karnego. Reprezentuję Mieszkańców Lublina którzy mnie wybrali i zaufali, aby w ich imieniu domagać się jawności i przejrzystości pracy Urzędu.

„Kobiety Aktywne Społecznie w Lublinie” są osobami które zetknęły się z patologią Urzędu Miasta Lublin a zwróciły się o pomoc do mnie podczas tej kadencji – jest nas trzydzieści. Współpracowałyśmy i postanowiłyśmy kontynuować współpracę dla dobra innych Mieszkańców Naszego Miasta.

W trudnych sprawach proszę o kontakt tel. 501- 473- 099,  e-mail  mtsuchanowska@wp.pl

Kliknij tutaj, aby obejrzeć materiał wideo w TVP Lublin

Zawiadomienie do prokuratury ws wycinki drzew w Parku Ludowym

, 19 maja 2014

PROKURATURA REJONOWA
LUBLIN – PÓŁNOC
ul. Okopowa 2a
w Lublinie

Działając w ramach mandatu Radnej Rady Miasta Lublin w imieniu własnym i mieszkańców Naszego Miasta, wnoszę o podjęcie przez Prokuraturę Rejonową Lublin – Północ w Lublinie stosownych i niezwłocznych działań , celem zapobieżenia kontynuacji bezprawnego niszczenia siedlisk ptaków i innych zwierząt objętych ochroną ścisłą w okresie lęgowo – rozrodczym w Parku Ludowym w związku z wycinką drzew i skandaliczną dewastacją terenu na potrzeby realizowanej budowy przedłużenia ulicy Muzycznej w Lublinie. Czytaj dalej »

Komunista będzie miał swój plac w Lublinie

,
Rada Miasta Lublina niestety przegłosowała nazwanie jednego z lubelskich placów imieniem Grzegorza Leopolda Seidlera, wieloletniego rektora UMCS w czasach PRL i zdeklarowanego komunisty.

Prawo i Sprawiedliwość jednoznacznie sprzeciwiało się uhonorowaniu tej postaci.
Było to już trzecie podejście do uczczenia prof. Seidlera, członka PZPR w latach 1951-1989. Czytaj dalej »

W Lublinie prezydent pozwala wycinać drzewa

, 9 maja 2014

Park Ludowy jest korytarzem zieleni dla śródmieścia.

Ostry sprzeciw i moja interwencja. Gasimy zielone światło dla destrukcji zielenie w naszym mieście!

Zobacz materiał wideo na stronie TVP Lublin:

kliknij tutaj, aby przejść do filmu

Polecam też artykuł w Kurierze Lubelskim „Wycinka drzew w parku Ludowym: Radna PiS złożyła doniesienie do prokuratury” oraz „Wycinka drzew w Parku Ludowym do prokuratury” w Dzienniku Wschodnim.

Katastrofalna sytuacja finansowa w Motorze Lublin

, 31 marca 2014

Z wielką determinacją, proszę Pana  Prezydenta o informacje  dotyczące naszego wspólnego majątku Miasta, jakim jest spółka MOTOR Lublin S. A. Czytaj dalej »

Odkomarzanie miasta bezwzględnie potrzebne

,

W nawiązaniu do moich  wniosków budżetowych na rok 2014, proszę Pana Prezydenta o zabezpieczenie niezbędnych środków finansowych związanych z akcją odkomarzania miasta. Czytaj dalej »

Rozbudowa schroniska dla zwierząt przy ul. Mełgiewskiej

, 30 marca 2014

Zwracam się do Pana Prezydenta z uprzejmą prośbą o podjęcie działań dotyczących opracowania dokumentacji projektowej, w celu powiększenia Schroniska dla bezdomnych zwierząt. Czytaj dalej »

O niezwłoczne uruchomienie trakcji trolejbusowej na Felinie

, 15 marca 2014

Uprzejmie Proszę Pana Prezydenta o spowodowanie przez właściwe służby Miasta Lublin, stosownych działań zmierzających do niezwłocznego uruchomienia trakcji trolejbusowej na Felinie. Czytaj dalej »

Pytania do Prezydenta w sprawie spalarni opon

, 14 marca 2014

Dlaczego nie przeprowadził Pan należytych konsultacji społecznych w celu poznania opinii mieszkańców w zakresie planowanej budowy spalarni w bezpośrednim sąsiedztwie wielorodzinnych budynków mieszkalnych ? Czytaj dalej »

Koszty związane z opracowaniem i drukiem Strategii Rozwoju Lublina

,

W trybie dostępu do informacji publicznej, zgodnie z Ustawą z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (D.U. Z 2001r. Nr 112, poz. 1198 ze zmianami), zwracam się z prośbą o udostępnienie informacji dotyczącej kwoty wydatków finansowych poniesionych przez miasto na opracowanie i zlecenie zadania druku  Strategii Rozwoju Lublina na lata 2013 – 2020  i  innych strategii które zostały wydane. Czytaj dalej »

Umowy zlecenia i o dzieło zawarte przez urząd miasta w 2013 roku

, 13 marca 2014

Proszę o przedstawienie spisu wszystkich umów zlecenia oraz umów o dzieło zawartych przez Miasto Lublin w roku 2013, z uwzględnieniem poszczególnych Wydziałów Urzędu Miasta. Czytaj dalej »

Koszty utrzymania doradców, pełnomocników i rzeczników prasowych prezydenta

, 11 marca 2014

W trybie dostępu do informacji publicznej, zgodnie z Ustawą z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (D.U. Z 2001r. Nr 112, poz. 1198 ze zmianami), proszę o wykaz i podanie kosztów utrzymania wszystkich doradców, pełnomocników i rzeczników prasowych Prezydenta Miasta Lublin w latach 2011, 2012 i 2013 r. Czytaj dalej »

Wydanie pieniędzy na bezzasadny remont Placu Litewskiego

,

Bolesnym nieporozumieniem, trudnym do zaakceptowania z punktu widzenia wydatków publicznych, jest chęć uszczęśliwienia na siłę mieszkańców Lublina przebudową Placu Litewskiego za ok. 50 mln zł, po przebytym niedawno jego remoncie. W związku z powyższym proszę Pana Prezydenta o udzielenie odpowiedzi wyjaśniając mieszkańcom: Czytaj dalej »

W sprawie opłat pobieranych na dworcu busów przy ul. Cerkiewnej

, 10 marca 2014

Zwracam się do Pana z uprzejmą prośbą o podjęcie koniecznych i niezbędnych działań zmierzających do uporządkowania i określenia jasnych zasad korzystania z dworca publicznego przy ul. Cerkiewnej w Lublinie, przy uwzględnieniu obowiązujących przepisów prawa – o których przestrzeganie wnioskował  Lubelski Urząd Wojewódzki.

Pragnę zwrócić uwagę, że Pan Prezydent ma bezwzględny obowiązek jasno wskazać dworce, przystanki i odnieść się do wysokości opłat za ich wykorzystywanie. Czytaj dalej »

Pytanie o wynik finansowy ZTM

, 9 marca 2014

W trybie dostępu do informacji publicznej, zgodnie z Ustawą z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (D.U. Z 2001r. Nr 112, poz. 1198 ze zmianami), proszę o udzielenie odpowiedzi, jaki jest wynik finansowy ZTM za 2013 rok w zakresie: Czytaj dalej »

Sprawa inwestycji prowadzonej przez MPWiK w rejonie ul. Szarotkowej na Ponikwodzie

, 8 marca 2014

Zwracam się do Pana Prezydenta z uprzejmą prośbą o  udzielenie odpowiedzi na pytanie, kiedy zostaną podjęte działania dla odtworzenia nawierzchni ul. Szarotkowej, według standardów określonych  Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 roku sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie, (Dz.U. 99.43.430 z dnia 14 maja 1999 roku). Czytaj dalej »

Przez kogo jest budowana ul. Cyprysowa?

, 7 marca 2014

W imieniu własnym, Rady Dzielnicy Ponikwoda i mieszkańców zwracam się do Pana Prezydenta z uprzejmą prośbą i zapytaniem na temat sposobu rozpatrzenia sprawy sygnalizowanej  niżej wymienionymi pismami: Czytaj dalej »

W sprawie sposobu ogłaszania przetargów sprzedaży gruntu miejskiego po byłej zajezdni trolejbusowej MPK

,

W trybie dostępu do informacji publicznej, zgodnie z Ustawą z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (D.U. Z 2001r. Nr 112, poz. 1198 ze zmianami), proszę o udzielenie odpowiedzi gdzie i kiedy, poza BIP i lokalnymi mediami, pojawiły się ogłoszenia o planowanych dwóch przetargach w sprawie sprzedaży atrakcyjnych terenów miejskich po byłej zajezdni trolejbusowej MPK przy ul. Nałęczowskiej 18? Czytaj dalej »

Jak się manipuluje danymi w lubelskim ratuszu

, 4 marca 2014

Warto zwrócić uwagę na dane w zakresie poziomu bezrobocia, na które powołuje się lubelski ratusz (http://um.lublin.eu/um/index.php?t=200&id=207808). Liczba bezrobotnych w okresie od stycznia 2009 do stycznia 2014 w Lublinie wzrosła o ok. 37%, w Warszawie o 100% (a nawet 150%) a w Katowicach o 180%. Prezydencka propaganda po raz kolejny ogłasza sukces.

Ale, gdy sprawdzić ile wynosiło bezrobocie w tych miastach, to już nie jest tak kolorowo:

Warszawa – wzrost z 2% w 2009 roku do 4,9% obecnie,

Katowice – wzrost z 2,3% w 2009 roku do 5,7% obecnie,

Lublin – wzrost z 7,9% w 2009 roku do 10,4% obecnie,

Rzeszów – wzrost z 6,3% w 2009 roku do 8,6% obecnie,

sugerując się metodologią Ratusza, lepiej od nas wychodzą takie miasta jak:

Biała Podlaska – wzrost z 14,2% w 2009 roku do 17,3% obecnie (przyrost bezrobotnych o 22%, czyli mniej niż w Lublinie),

Zamość – wzrost z 14% w 2009 roku do 16,9% obecnie (przyrost bezrobotnych o 20%, czyli mniej niż w Lublinie),

Mogli przecież napisać, że w Lublinie bezrobocie nadal jest dwa razy większe niż w Katowicach czy Warszawie. A tak mamy kolejny sukces – wzrost liczby bezrobotnych tylko o 37% w ciągu 5 lat rządów PO w mieście!

Przywrócenie przejezdności ul. Zawilcowej

, 3 marca 2014

Zwracam się do Pana Prezydenta z wnioskiem o podjęcie niezbędnych działań celem przywrócenia  przejezdności ul. Zawilcowej, która jest jedynym dojazdem do działek ogrodniczych dla mieszkańców Kalinowszczyzny i powinna spełniać normy określone w Rozporządzeniu Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 roku  w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie, (Dz.U. 99.43.430 z dnia 14 maja 1999 roku). Czytaj dalej »

Podatek planistyczny dla zbywców działek, pod realizację strefy ekonomicznej na Felinie

, 2 marca 2014

Uprzejmie proszę Pana Prezydenta o udzielenie odpowiedzi, czy  zbywcy gruntów przeznaczonych na strefę ekonomiczną na Felinie będą zmuszeni do uiszczenia opłat planistycznych? Czytaj dalej »

Kongres Programowy PIS

, 18 lutego 2014

W sobotę uczestniczyłam w Kongresie Programowym Prawa i Sprawiedliwości, który odbył się w Warszawie. Czytaj dalej »